Mistrovství ČR se po 14 letech vrací do Prahy!

Domácí šampionát po 14 letech znovu v hlavním městě

Stejně jako letošní mistrovství, i MČR ve sprintu v červnu 2008 v areálu Bohnické léčebny proběhlo pod taktovkou Kotlářky. Závod to byl v jednom ohledu přímo průlomový - vůbec poprvé byl orientační běh vysílán v přímém přenosu České televize. Byla to tak trochu generálka pro Mistrovství světa, které proběhlo později téhož roku s centrem v Olomouci. Při pohledu na mistrovskou trať mužů i s poznámkami pro tehdejšího spolukomentátora přímého přenosu Rudu Ropka je patrné, že to byla trať opravdu hodně běžecká a letos by vás měly čekat určitě zajímavější volby postupů než před lety v Bohnicích. V té době se běželo ještě na mapě v měřítku 1:5000 a druhá letošní mistrovská disciplína, sprintové štafety, ještě zdaleka neexistovala.

Vítězství si z Bohnické léčebny odnesli Radka Brožková a Tomáš Dlabaja. Ve výsledcích najedeme (nejen) na medailových pozicích v dorosteneckých kategoriích některé naše současné reprezentanty. Pár závodníků, kteří absolvovali MČR v Bohnicích v hlavních kategoriích, pak bude ve startovce i letos!