Tři otázky pro: Jakuba Illnera a Radima Hoška

Stavitelé tratí obou mistrovských závodů nám zodpověděli pár otázek: 


Tři otázky pro: Jakuba Illnera (MČR sprint)

1) Jak bys charakterizoval terén? Bude to jen o typických místních polygonálních blocích panelových domů nebo mohou závodníci očekávat rozmanitější tratě? 

Snažil jsem se využít všech možností, které prostor nabízí. Jak jste jistě zaznamenali při předzávodní přípravě, prostorem závodu prochází kaskáda Prokopského potoka, která dovoluje i poněkud nestandardní postupy a jistě vítané osvěžení v slunečném dni. Ale určitě neuškodí připomenout si Pythagorovu a Euklidovu větu a hbitě je aplikovat pro nalezení optimálního postupu mezi paneláky. Závodníci se také mohou těšit na místní urbanistickou specialitu – takzvaný sídlištní vnitroblok – který představuje ideální terén pro mikrosprinty.

2) Připravil jsi pro závodníky nějaké překvapení, třeba poslední roky často používané umělé překážky, aby jim nestačilo si celý prostor nastudovat dopředu z map?

Tak šváby samozřejmě budou. Jdeme s dobou a v rámci inovace se můžete připravit na umělé překážky, které jsme pracovně nazvali „vertikální šváb“. Na malém prostoru nabízí překvapivé možnosti – výstup ke kontrole po žebříku, lanech nebo schodech; odběh od kontroly po skluzavce.